Please, place your quick order here!
SKU Quantity Article Name Cena Razem  
Usuń
Der Ausrüster 2017

Drainman pompka zęzowa

Pompa ta nie potrzebuje podłączenia do prądu, montowana na cumie, działa dzięki sile wiatru i fal. Wydajność do 2500 L dziennie ... Czytaj więcej...

Informacje o produkcie zu Drainman pompka zęzowa

Pompa Drainman jest w pełni automatyczną pompą zęzową, zasilaną naciąganiem liny cumowniczej, powstającym przy ruchach łodzi powodowanych wiatrem i falami. Wydajność pompy Drainman jest ogromna: przy zasilaniu ruchami liny cumowniczej potrafi wypompować nawet 2 500 litrów wody dziennie. Pompa Drainman zbudowana jest z wysokiej jakości materiałów, jej wytrzymałość na rozciąganie wynosi nawet 1 500 kg (15 000 N). Pompa Drainman jest niezawodnym rozwiązaniem dla tych, którzy mają dość stosowania pokrowców portowych lub ciągłego wybierania wody.  

Łatwy montaż i użytkowanie  

Pompa Drainman wyposażona jest w dwie pętle, po jednej na każdym jej końcu. Jedną z pętli łączy się z liną cumowniczą za pomocą szekli lub karabińczyka. Ważne jest, aby lina cumownicza była połączona ze stałym punktem, na przykład na pomoście lub boi. Nie zalecane jest stosowanie amortyzatorów cumowniczych. Pętlę na drugim końcu pompy bezpośrednio przymocowujemy do łodzi za pomocą szekli, karabińczyka lub kłódki w taki sposób, aby pompa Drainman znalazła się między łodzią a punktem cumowania. Podczas instalacji należy zadbać, aby wąż i etykieta pompy zwrócone były do góry oraz aby pompa znajdowała się ponad powierzchnią wody. Sitko wraz z obciążnikiem węża ssącego umieszczamy w najniższym punkcie łodzi (kilsonie), skąd łatwo wypompowywać wodę. Aby zapewnić większą stabilność i unieruchomić końcówkę ssącą, można obciążyć lub przykręcić pętlę sitka ssącego. Pompa Drainman jest gotowa do pracy. Utrzymanie pompy Drainman w czystości zapewnia sito ssące znajdujące się na końcu trzymetrowego węża, gwarantujące, że żadne zabrudzenia nie spowodują zatkania węża ssącego. Aby wyczyścić sitko, wystarczy rozciągnąć sprężynę i przepłukać ją wodą. Maksymalna wysokość pompowania wynosi 2,5 metra. Standardowy trzymetrowy wąż można wydłużyć o dodatkowe trzy metry za pomocą dodatkowego wężyka.

UWAGA: należy pamiętać, że:

- pompa Drainman nie zastępuje cum zabezpieczających łódź

- nie należy stosować amortyzatorów cumowniczych, ponieważ pompa Drainman jest elastyczna

- nie można stosować pompy w temperaturach poniżej 0 stopni Celsjusza

- należy ją sprawdzać co sezon pod kątem zużycia na skutek działania żywiołów.

Recenzje klientów zu Drainman pompka zęzowa

There are no reviews available yet
podobne produkty