юбки женская одежда оптом украина
Please, place your quick order here!
SKU Quantity Article Name Cena Razem  
Usuń
Der Ausrüster 2017

Od drobnego sprzedawcy wyrobów żelaznych do największego zaopatrzeniowca osprzętu żeglarskiego w Europie

A.W. Niemeyer to jedena z niewielu firm w Niemczech, która może pochwalić się 270-letnią historią. To, co zaczęło się w Hamburgu na Rödingsmarkt w 1745 roku w sklepie oferującym produkty z żelaza, trwa do dziś. A.W.Niemeyer jest jednym z najbardziej znanych adresów dla miłośników sportów wodnych w krajach niemieckojęzycznych. Posiada 13 filii w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, zatrudniając około 150 osób.

Założycielem firmy był Johann Daniel Wuppermann, który pochodził z okolic Wuppertalu i osiedlił się w hanzeatyckim mieście. W Hamburgu zaopatrywał on swoim towarem zakłady rzemieślnicze, szkutników oraz producentów żagli. Ponadto prowadził kuźnię na obrzeżach miasta. W czasach wielkiej floty żaglowej, oraz licznych barek przemieszczających się wzdłuż kanałów miasta, firma stale się rozrastała. W 1779 roku wspólnikiem Wuppermanna został jego zięć, nazwę firmy zmieniono na Wuppermann & Schmilinsky.

 

Jak powstała nazwa firmy

Rodzinny bieznes okazał się pokoleniowym sukcesem, trwającym aż do początku pierwszej połowy 19 wieku, kiedy to postępująca industrializacja wymogła na przedsiębiorstwie skoncentrowanie się na zaopatrywaniu stoczni. W tym to okresie AWN przyjął swoją obecną nazwę: w 1862 roku właścicielem firmy został biznesmen z Hamburga Amandus Wilhelm Niemeyer, który zmienił jej nazwę na dość smomplikowaną jak na dzisiejsze czasy: „ A.W.Niemeyer, następca Wuppermann & Schmilinsky”.  W czasach boomu hanzeatyckiego miasta, którego liczba ludności podwoiła się od 1870-1895 do 650.000, ze względu na napływ pracowników przemysłowych, AWN skupiał się głównie na wyposażaniu w osprzęt żeglarski jachtów, a później również statków parowych pojawiąjących się w porcie w Hamburgu. Dzięki temu firma bardzo szybko stała się jednym z najważniejszych międzynarodowych dostawców osprzętu żeglarskiego w Hamburgu. W latach 1908-1910 na Rödingsmarkt powstała dziewięciopiętrowa siedziba firmy, wówczas architektoniczny klejnot.


Upadek i powstanie: w latach wojny

Kilka lat później wybuchła pierwsza wojna światowa a wraz z nią wielki kryzys gospodarczy.

Po wojnie firma szybko powraca na tory sukcesu. Mieszkańcom Hamburga udaje się uzyskać nowe zlecenia na budowę statków, w tym eleganckich jachtów luksusowych, takich jak "Savarona", dużego prestiżowego parowca pasażerskiego "Cap Arcona", wielorybników i wielu innych. Dopiero początek II wojny światowej przynosi nowy przełom w historii firmy. Pod koniec 1945 roku większa część Hamburga leży w ruinach, także Rödingsmarkt i budynek A. W. Niemeyer. Po raz drugi, firmie i jej pracownikom udaje się powstać z ruin. Zniszczona siedziba zostaje odbudowana, AWN udaje się powrócić do działalności.

Niemeyer staje się dostawcą dla ciągle rozwijającej się floty morskiej, która przewozi towary szbko rozwijającej się gospodarki światowej, w tym pierwszych dużych tankowców. Jednocześnie powstaje zupełnie nowy rynek: w Niemczech rozkwita handel prywtnymi jachtami i łodziami. W 1960 roku wnuk założyciela firmy Gert Niemeyer, dostrzega potencjał tego rynku i koncentruje działalność firmy właśnie na tej grupie docelowej. I tak nazwa AWN staje się obok żeglugi handlowej, synonimem doskonałej jakości i bezpieczeństwa na wodzie, wśród żeglarzy-hobbystów.

 

Lata boomu: sporty wodne rynkiem masowym

W nadchodzących dziesięcioleciach firma stale się rozwija i powiększa, między innymi poprzez przejęcia innych firm: w 1970 roku przejęty zostaje specjalista od takielunku i okuć HSB z Hamburga, nieco później Bösch (budowa maszyn). Odtąd AWN nie tylko handluje osprzętem, ale i sama produkuje.

W 1973 zmieniają się prawa własności: przedsiębiorca z Hamburga Peter Flemmang nabywa AWN, po tym jak dotychczasowy właściciel wycofuje się z działaności ze względów wiekowych. Flammang wywodzący się z branży budowy i naprawy okrętów, dostrzega potencjał młodej, rozwijającej się branży sportów wodnych i wprowadza na rynek pierwszy katalog wysyłkowy AWN, pod prostą nazwą „Der Ausrüster“. Obok osprzętu firma w swoim katalogu oferuje również usługi techniczne wokół łodzi, między innymi takielunek czy serwis silników zaburtowych. W kolejnych latach katalog AWN ze swoimi ponad 14.000 produktami, staje się kompendium wiedzy żeglarskiej dla uprawiających sporty wodne na terenie Niemiec.

Następne lata to konsekwentna kontynuacja rozwoju firmy: w 1990 roku po upadku muru berlińskiego, następuje kupno domu handlowego „Haus für Wassersport Neptun“ we wschodniej części Berlina. W 1998 roku, po przejęciu przedsiębiorstwa Robert G. Ernst w Kilonii, otwarty zostaje pierwszy sklep żeglarski AWN w tym mieście.

 

 

W 1992 roku otwarte zostaje nowe centrum logistyczne w Hamburgu Holstenkamp, które jest w stanie wysłać 2000 paczek dziennie, do klientów w całej Europie. Ze względów logistycznych, po ponad 250 latach działalności na Rödingsmarkt AWN musi zmienić siedzibę. Peter Flammang buduje nową centralę w Hamburgu-Bahrenfeld, gdzie firma funkcjonuje do dziś. W 2001 roku na ponad 2500m2 otwarty zostaje „Flagship-Store“, który ma spełniać życzenia wymagających klientów. W tym samym czasie rozpoczyna się prężny rozwój sklepów sieciowych. Znacznie rozszerzone zostają usługi wokół łodzi: obok prac takielunkowych oferowana jest naprawa żagli, przegląd kamizelek- i tratw ratunkowych, jak i „Akademia Skippera” zajmująca się szkoleniami żeglarskimi.

Wraz ze zmianą miejsca działaności pojawia się kolejna zmiana właściciela: Peter Flammang sprzedaje AWN Christophowi Kroschke, właścicielowi Grupy Kroschke z Ahrensburga.Ten przekazuje kierownictwo na ręce biznesmana Michaela Ortmüller, który jako dyrektor zarządu, zostaje mniejszościowym udziałowcem. Na jego barkach spoczywa wielkie wyzwanie. Na rynku pojawia się wiele konkurencyjnych firm, jak i kryzys gospodarczy. Po przeprowdzonym planie uzdrowienia firmy, oraz konsekwentnej rozbudowie sprzedaży wysyłkowej, AWN udaje się powrócić poraz kolejny na właściwy tor. W szybkim tempie otwarte zostają kolejne odziały nie tylko w Niemczech, ale i za granicą w Austrii i Szwajcarii. AWN staje się niekwestionowanym liderem branży żeglarskiej.Kurs na międzynarodowe wody

Ostatni rozdział w długiej historii AWNu to rok 2013. Po odejściu Michaela Ortmüller ster nad firmą przejmuje Christian Hofmann (z prawej). Poraz kolejny zmiany na szczycie mają zapoczątkować nową erę: jej siłą napędową staje się dalsza internacjonalizacja firmy. Jednym z elementów tej strategii, staje się zupełnie nowe pole działania: AWN wchodzi do branży czarterowej, poprzez partnera „Sun Charter“.

W Polsce produkty AWN dostępne były w latach 2006-2013. Po dwuletniej przerwie miło nam poniformować Państwa, że AWN24 od marca 2016 został wyłącznym partnerem handlowym i dystrybutorem produktów marki AWN, Ocean One, Ocen Pro i Ocean Craft, oraz pełnej palety produktów znanych marek na rynku żeglarskim dostępnych w ofercie AWN.

Klientów detalicznych zapraszamy do zakupów poprzez stronę internetową, katalog AWN, telefonicznie i mailowo. Jesteśmy także otwarci na współpracę ze stoczniami i sklepami żeglarskimi, tak aby marka AWN dostępna była dla każdego klienta, również w sklepach stacjonarnych.